افزایش تعصبات ضد اسلامی در آمریکا با روی کار آمدن ترامپ

کیٹیگری جھان
Tuesday, 09 May 2017


شیعیت نیوز ۔ شورای روابط اسلامی آمریکایی در گزارشی که امروز سه شنبه منتشر کرد، از افزایش حوادث مرتبط با تعصبات ضد اسلامی در آمریکا در سال 2016 میلادی خبر داد.

بر اساس این خبر، تعداد حوادث ثبت شده مبتنی بر تعصبات ضد اسلامی سال 2016، دو هزار و 213 مورد گزارش شده که این امر به معنای افزایش 57 درصدی تعداد این حوادث در مقایسه با هزار و 409 موردی است که در سال 2015 به ثبت رسیده است.

از طرف دیگر، تعصب ورزی علیه مسلمانان و اسلام در آمریکا از سال 2014 تا 2015 میلادی نیز 5 درصد افزایش داشت.

بر این اساس، درحالیکه شورای روابط اسلامی آمریکایی شاهد افزایش تعصبات ضد اسلامی در آمریکا پیش از روی کار آمدن دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بوده است، اما با این حال در گزارش خود نوشته است که افزایش غرض ورزی علیه مسلمانان در آمریکا تا حدی به دلیل تمرکز ترامپ روی گروه های افراطی اسلامی و لفاظی های رئیس جمهور آمریکا علیه مهاجران در این کشور بوده است.

در این خبر آمده است که تعداد ارسال نامه های تهدیدآمیز به حدود 30 مسجد در آمریکا بعد از پیروزی ترامپ افزایش داشته است.

در ادامه این خبر با اشاره به مواردی از جمله ارسال نامه تهدید آمیز به قدیمی ترین مسجد در «رودآیلند» و به آتش کشیدن سایر مساجد در «فلوریدا» و «تگزاس»، به نقل از مدیر بخش شورای روابط اسلامی آمریکایی در زمینه نظارت و مبارزه با اسلام هراسی نوشته شده است که تعصب علیه مسلمانان و اسلام در آمریکا شبیه زمان بعد از وقوع حملات تروریستی 11 سپتامبر شده است.

غرض ورزی علیه مسلمانان در آمریکا شامل طیف گسترده ای از اقدامات از جمله تهاجم و آزارهای خیابانی، تبعیض در استخدام می شود.

گزارش اخیر شورای روابط اسلامی آمریکایی همچنین شامل افزایش جنایت های ناشی از تنفر علیه مسلمانان در سال 2016 میلادی می شود که 260 مورد گزارش شده که این تعداد، به معنای افزایش 44 درصددی از 140 جنایتی است که در سال 2015 ثبت شده است.

پڑھا گیا 562 دفعہ

Leave a comment

اخبارفلسطین اشغالی

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

شیعیت نیوز ۔ محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، که به دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، به واشنگتن سفر کرده است، در کاخ سفید با وی دیدار کر...

مقالات

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

شیعیت نیوزنقل از شبکہ خبری ایلناواژه امنیت از دیرباز در تمامی مکاتب سیاسی و اعتقادی دارای اهمیت بسزایی بوده و همچنان نگاه تمامی دولتمردان در سراسر جها...

اخبار سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

شیعیت نیوز ۔ شهر آستانه، پایتخت قزاقستان، میزبان چهارمین دور مذاکرات میان معارضان و دولت سوریه به منظور پایان دادن به 6 سال جنگ در این کشور عربی است. ...

اخباریمن

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

شیعیت نیوز به نقل از پایگاه لبنانی العهد، اقدامات تلافی جویانه ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه رژیم سعودی همچنان ادامه دارد. بر اساس این گزارش، ارتش ...

ڈیلی موشن

ارتباط با ما

ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ویب سائت http://www.shiitenews.org