تأکید وزارت کشور ایران بر امنیت مرزهای مشترک با پاکستان

کیٹیگری ایران
Tuesday, 09 May 2017


شیعیت نیوز به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشورایران، عبدالرضا رحمانی فضلی در تماس تلفنی با نثارعلی خان، همتای پاکستانی خود، گفت: «آمادگی داریم کمیته ویژه امنیتی و کمیته مرزی دو کشور نشست‌های کارشناسی مشترک برگزار کنند و مصوبات آن به صورت اجرایی درآید.»

رحمانی فضلی ازهمتای پاکستانی خود خواست دستور اقدامات عاجل و بازدارنده در مرزهای مشترک در موضوعات مختلف از جمله جلوگیری از ورود تروریست‌ها و اشرار به ایران از مرز پاکستان، جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و مقابله با ورود غیرقانونی اتباع افغانستانی از مرز پاکستان صادر شود.

وی همچنین خواهان توسعه تعاملات اقتصادی و همکاری بازرگانی مرزی به خصوص بازارچه ریمدان و گفتگو پیرامون آن شد و افزود: «تعاملات اقتصادی درمناطق مرزی می‌تواند امنیت پایدار در مرز مشترک ایجاد کند اما حوادثی که در مرز مشترک رخ می‌دهد پایه‌های همکاری اقتصادی، بازرگانی و امنیتی را دچار تزلزل می‌کند.»

این مقام ایرانی ضمن دعوت از همتای پاکستانی خود برای سفربه تهران گفت: «آمادگی داریم اجلاس همکاری درموضوعات امنیتی- اقتصادی و مرزی را هرچه زودتر برگزارکنیم.»

وزیر کشور پاکستان نیز ضمن ابراز تأسف از حادثه مرزی میرجاوه گفت: «من به شما اطمینان می‌دهم براساس دستور نخست وزیر درملاقات اخیر وزیر امور خارجه ایران علاقه‌مندیم تمام توافقات انجام شده بین دو کشور را به پیش ببریم و اجلاس دوجانبه را جهت پیگیری لیست مورد توافق در زمینه‌های همکاری برگزار کنیم.»

نثارعلی خان تأکید کرد: «نخست وزیر پاکستان در دستوری ویژه بنده را موظف به اجرایی کردن توافقات فی مابین کرده است.»

در پی حمله اشرار مسلح از خاک پاکستان به مرزبانان ایرانی در منطقه میل 100 نوار مرزی میرجاوه، 10 نفر از نیروهای مرزبانی به شهادت رسیدند.

پڑھا گیا 677 دفعہ

Leave a comment

اخبارفلسطین اشغالی

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

شیعیت نیوز ۔ محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، که به دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، به واشنگتن سفر کرده است، در کاخ سفید با وی دیدار کر...

مقالات

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

شیعیت نیوزنقل از شبکہ خبری ایلناواژه امنیت از دیرباز در تمامی مکاتب سیاسی و اعتقادی دارای اهمیت بسزایی بوده و همچنان نگاه تمامی دولتمردان در سراسر جها...

اخبار سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

شیعیت نیوز ۔ شهر آستانه، پایتخت قزاقستان، میزبان چهارمین دور مذاکرات میان معارضان و دولت سوریه به منظور پایان دادن به 6 سال جنگ در این کشور عربی است. ...

اخباریمن

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

شیعیت نیوز به نقل از پایگاه لبنانی العهد، اقدامات تلافی جویانه ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه رژیم سعودی همچنان ادامه دارد. بر اساس این گزارش، ارتش ...

ڈیلی موشن

ارتباط با ما

ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ویب سائت http://www.shiitenews.org