درگیری مرزی میان افغانستان و پاکستان پس از ۱۱ ساعت پایان یافت/دہ ھا کشتہ وزخمی

کیٹیگری پاکستان
Saturday, 06 May 2017


شیعیت نیوز۔ ارتش پاکستان اعلام کرده، گروهی از کارمندان سرشماری و آمار که تحت حفاظت واحدهای مرزبانی ارتش در یکی از روستاهای حومه شهر مرزی «چمن» مشغول کار بودند، هدف حمله قرار گرفته و در جریان این حمله حداقل یک نفر کشته و ۱۸ نفر مجروح شدند.

«دیا دورانی» سخنگوی پلیس ولایت قندهار افغانستان در مقابل گفته است که دولت پاکستان از سرشماری به عنوان پوششی «برای فعالیت‌های مخرب و تحریک روستاییان علیه حکومت افغانستان» بهره‌برداری می‌کند.

او اضافه کرده: «آنها به هشدارهای ما توجه نکردند و ما دستور اکید داشتیم که به سوی آنها شلیک کنیم.»

بر اساس گفته‌های این سخنگوی پلیس، در این درگیری‌ها دو مأمور پلیس افغان مجروح شده‌اند.

در این زمینه، فرمانده پلیس قندهار نیز گفته است که ۴۰ سرباز پاکستانی و ۳۷ نفر دیگر از جمله ۱۴ مأمور پلیس مرزبانی افغانستان کشته شده‌اند.

طبق این گزارش، وزارت خارجه پاکستان، سرکنسول افغانستان در کویته را برای اعتراض به این حادثه که آن را «تیراندازی بی‌دلیل» توصیف کرده، احضار کرده است.

منطقه چمن یکی از گذرگاه‌های مرزی اصلی در مرز ولایت قندهار افغانستان است.

از زمان استقلال پاکستان در سال ۱۹۴۷ مناسبات بین دو کشور متلاطم بوده و افغانستان همواره با هند، رقیب اصلی پاکستان در منطقه مناسبات بهتری داشته است.

تنش میان دو کشور در ماه‌های اخیر افزایش یافته و هر یک از دو طرف، دیگری را متهم می‌کند که برای جلوگیری از حملات گروه‌های مسلح در آن سوی مرز اقدامات لازم را انجام نمی‌دهد.

پڑھا گیا 680 دفعہ

Leave a comment

اخبارفلسطین اشغالی

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

شیعیت نیوز ۔ محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، که به دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، به واشنگتن سفر کرده است، در کاخ سفید با وی دیدار کر...

مقالات

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

شیعیت نیوزنقل از شبکہ خبری ایلناواژه امنیت از دیرباز در تمامی مکاتب سیاسی و اعتقادی دارای اهمیت بسزایی بوده و همچنان نگاه تمامی دولتمردان در سراسر جها...

اخبار سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

شیعیت نیوز ۔ شهر آستانه، پایتخت قزاقستان، میزبان چهارمین دور مذاکرات میان معارضان و دولت سوریه به منظور پایان دادن به 6 سال جنگ در این کشور عربی است. ...

اخباریمن

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

شیعیت نیوز به نقل از پایگاه لبنانی العهد، اقدامات تلافی جویانه ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه رژیم سعودی همچنان ادامه دارد. بر اساس این گزارش، ارتش ...

ڈیلی موشن

ارتباط با ما

ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ویب سائت http://www.shiitenews.org