العبادی مذاکره برای ماندن نیروهای آمریکا در عراق را تکذیب کرد

کیٹیگری عراق
Friday, 05 May 2017


شیعیت نیوز به نقل از الفرات نیوز، دفتر حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق اخبار منتشر شده درباره توافق با کشورهای دیگر از جمله آمریکا بر سر باقی ماندن نیروهای این کشورها در عراق بعد از داعش را تکذیب کرد.

در بیانیه دفتر العبادی آمده است: خبرگزاری‌های داخلی و بین‌المللی اخیرا خبری دال بر اینکه عراق با آمریکا بر سر باقی ماندن نیروهای آمریکایی بعد از پیروزی علیه داعش به توافق رسیده‌ است، منتشر کرده‌اند. ما تاکید می‌کنیم که نیروی زمینی هیچ کشوری در خاک عراق حضور ندارد تا بخواهیم درباره باقی ماندن یا باقی نماندن آن‌ها مذاکره کنیم.

دفتر العبادی با بیان اینکه فقط کارشناسان، مربیان و مستشاران برخی از کشورها در خاک عراق حضور دارند تاکید کرد: دولت عراق با هیچ دولتی در خصوص نقش نظامی آن در خاک عراق بعد از پیروزی با داعش به توافق نرسیده است.

این بیانیه می‌افزاید: پیروزی علیه داعش با دست نیروهای عراقی و جانفشانی‌ها و قهرمانی‌های آن‌ها به دست آمده است.

روز گذشته خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس خبر داد که "حیدر العبادی" نخست‌وزیر عراق در حال گفت‌وگو با دولت آمریکا برای باقی ماندن نیروهای آمریکایی در عراق پس از پایان جنگ علیه داعش است.

یک مقام آمریکایی و یک مقام دولت عراق که خواستند نامشان فاش نشود با بیان این خبر تاکید کردند مذاکرات همچنان ادامه دارد و هنوز چیزی نهایی نشده است.

آنها افزودند مذاکرات دو طرف بر این مسئله متمرکز است که پس از خروج تروریست‌ها از عراق، نیروهای آمریکایی به حضور خود در این کشور ادامه دهند تا از عدم بازگشت آن‌ها اطمینان حاصل شود.

پڑھا گیا 454 دفعہ

Leave a comment

اخبارفلسطین اشغالی

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

شیعیت نیوز ۔ محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، که به دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، به واشنگتن سفر کرده است، در کاخ سفید با وی دیدار کر...

مقالات

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

شیعیت نیوزنقل از شبکہ خبری ایلناواژه امنیت از دیرباز در تمامی مکاتب سیاسی و اعتقادی دارای اهمیت بسزایی بوده و همچنان نگاه تمامی دولتمردان در سراسر جها...

اخبار سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

شیعیت نیوز ۔ شهر آستانه، پایتخت قزاقستان، میزبان چهارمین دور مذاکرات میان معارضان و دولت سوریه به منظور پایان دادن به 6 سال جنگ در این کشور عربی است. ...

اخباریمن

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

شیعیت نیوز به نقل از پایگاه لبنانی العهد، اقدامات تلافی جویانه ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه رژیم سعودی همچنان ادامه دارد. بر اساس این گزارش، ارتش ...

ڈیلی موشن

ارتباط با ما

ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ویب سائت http://www.shiitenews.org