۶۴ نظامی سعودی در حملات ماه آوریل تک‌تیراندازان یمن کشته شده‌اند

کیٹیگری عربستان سعودی
Friday, 05 May 2017


شیعیت نیوز ۔ شبکه تلویزیونی المسیره یمن روز جمعه به نقل از منابع نظامی این کشور گزارش داد در عملیات تک‌تیراندازهای ارتش یمن که در واکنش به حملات هوایی جنگنده‌های عربستان علیه یمن صورت گرفته است، بیش از 47 نظامی سعودی، در پایگاه‌های نظامی القرن، الفریضه، الکرس، العبادیه، الضبره، المعنق و وادی المعاین به هلاکت رسیدند.

در ماه گذشتۀ میلادی همچنین نُه سرباز سعودی در پایگاه نظامی نجران و هشت نظامی دیگر سعودی نیز در عسیر عربستان کشته شدند.

این در حالی است که روز پنج‌شنبه نیز در ادامۀ حملات ارتش یمن به مواضع نظامیان سعودی، سه نیروی سعودی در حملات خمپاره‌ای و توپخانه‌ای ارتش یمن به مواضع نظامیان عربستان در استان حجه در شمال غرب یمن کشته شدند.
از سوی دیگر جنگنده بمب‌افکن‌های عربستان در ساعات گذشته 9 بار بخش‌های مختلف استان تعز در جنوب غرب این کشور را بمباران کردند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 1394 (26 مارس 2015)، بدون مجوز سازمان ملل در تلاش برای احیای قدرت هم‌پیمان نزدیک خود، عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی و همچنین تضعیف جنبش مردمی انصار الله، یمن را هدف حملات هوایی مرگبار قرار داده است.

بر اساس آمارها، تجاوز نظامی عربستان در یمن تاکنون بیش از 12 هزار قربانی داشته که اغلب آن‌ها غیرنظامی هستند.

این در حالی است که محمد بن سلمان، وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان، در اظهارات اخیر خود در روز سه‌شنبه مدعی شد: «قادریم حوثی‌ها و صالح را فقط در طول چند روز ریشه‌کن کنیم.»

گفتنی است امریکا و چند کشور اروپایی ازجمله بریتانیا با ارسال اسلحه و ارائۀ آموزش‌های نظامی به نیروهای عربستان عملاً وضعیت اسفبار غیرنظامیان یمن را نادیده می‌گیرند.

عادل الجبیر، وزیر خارجۀ عربستان سعودی، روز پنج‌شنبه اعلام کرد به نظر وی حمایت واشنگتن از این جنگ از همان «روز اولِ» آغاز رسمی ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ماه ژانویه (2017) افزایش داشته است.

پڑھا گیا 454 دفعہ

Leave a comment

اخبارفلسطین اشغالی

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

شیعیت نیوز ۔ محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، که به دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، به واشنگتن سفر کرده است، در کاخ سفید با وی دیدار کر...

مقالات

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

شیعیت نیوزنقل از شبکہ خبری ایلناواژه امنیت از دیرباز در تمامی مکاتب سیاسی و اعتقادی دارای اهمیت بسزایی بوده و همچنان نگاه تمامی دولتمردان در سراسر جها...

اخبار سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

شیعیت نیوز ۔ شهر آستانه، پایتخت قزاقستان، میزبان چهارمین دور مذاکرات میان معارضان و دولت سوریه به منظور پایان دادن به 6 سال جنگ در این کشور عربی است. ...

اخباریمن

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

شیعیت نیوز به نقل از پایگاه لبنانی العهد، اقدامات تلافی جویانه ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه رژیم سعودی همچنان ادامه دارد. بر اساس این گزارش، ارتش ...

ڈیلی موشن

ارتباط با ما

ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ویب سائت http://www.shiitenews.org