دہ ھاکشته و زخمی بر اثر انفجار در معدن زغال سنگ آزادشهر ایران

کیٹیگری ایران
Thursday, 04 May 2017


شیعیت نیوز ۔ حوالی ساعت ۱۲ چهارشنبه انفجاری در معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر رخ داد. بدین ترتیب که تعدادی از معدنکاران برای حمل زغال سنگ از طریق واگن‌های حمل داخل معدن رفتند.

در زمان حمل، ظاهرا واگن به دلیل مشکل در باتری واگن خاموش می شود که کارگران معدن نسبت به تعویض باتری اقدام می کنند. اما گفته می شود در زمان روشن کردن واگن با وقوع جرقه متاسفانه یک انفجار رخ می دهد.

تاکنون این حادثه ۶۲ مصدوم داشته و گفته می شود تمام محبوس شدگان که آمار دقیق آنها مشخص نیست، جان باخته اند.

اجساد با آمبولانس به سردخانه‌های آزادشهر و گنبد منتقل‌ شده و پنج جسد شناسایی‌ هنوز از تونل خارج نشده است.

عملیات جستجو و خروج محبوس شدگان در حال انجام است اما به دلیل وجود گازمونوکسیدکربین، انفجار و کاهش دید و آواربرداری که نیاز است، کار به کندی پیش می رود
نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی گفت: حجم آوار حادثه معدن یورت آزادشهر مشخص نیست و برای کمک از نیروهای دیگر استان ها دعوت کرده ایم.

اسدالله قره خانی به خبرنگار مهر گفت: حجم آواری که بر اثر انفجار حادثه معدن یورت آزادشهر ایجاد شده هنوز مشخص نیست، اما بر اساس نظر کارشناسان و مهندسین، تجهیزات مورد نیاز به داخل معدن برده و نصب شده است.

وی افزود: از نیروهای فنی و با تجربه شهرهایی مانند طبس، زیرآب و شاهرود برای حضور در منطقه و کمک دعوت کرده ایم و اینها نیروهایی هستند که به مسائل معدن و نکات مهندسی آن اشراف کامل دارند.

قره خانی تصریح کرد: در مرحله نخست باید گاز متان موجود در فضای داخل معدن رقیق می شد که این اتفاق رخ داده و نیروها مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: ایمنی راه های دسترسی به داخل معدن هم انجام شده و تکیه گاه ها و ایمنی مسیر آسیب دیده هم باید مرمت شود تا مراجعه کنندگان به داخل معدن زیر آوار نمانند.

تشکیل پرونده قضایی برای حادثه معدن یورث آزادشهر

رئیس کل دادگستری استان گلستان از تشکیل پرونده قضایی برای حادثه معدن یورت آزادشهر خبر داد.

هادی هاشمیان اظهار کرد: پس از نجات معدنچیان حبس شده در معدن، علت دقیق حادثه بررسی و پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

وی با تاکید بر این که در حال حاضر اولویت، تلاش برای نجات کارگران گرفتار در معدن و بهبودی مصدومان این حادثه است، افزود: تحقیقات میدانی بدون این که خللی به کار امداد و نجات معدنچیان گرفتار در معدن ایجاد کند، آغاز شده است.

هاشمیان تصریح کرد: پرونده در دادسرای آزادشهر باز است و پس از تحقیقات، کار رسیدگی به پرونده آغاز می شود.

پڑھا گیا 462 دفعہ

Leave a comment

اخبارفلسطین اشغالی

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

شیعیت نیوز ۔ محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، که به دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، به واشنگتن سفر کرده است، در کاخ سفید با وی دیدار کر...

مقالات

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

شیعیت نیوزنقل از شبکہ خبری ایلناواژه امنیت از دیرباز در تمامی مکاتب سیاسی و اعتقادی دارای اهمیت بسزایی بوده و همچنان نگاه تمامی دولتمردان در سراسر جها...

اخبار سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

شیعیت نیوز ۔ شهر آستانه، پایتخت قزاقستان، میزبان چهارمین دور مذاکرات میان معارضان و دولت سوریه به منظور پایان دادن به 6 سال جنگ در این کشور عربی است. ...

اخباریمن

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

شیعیت نیوز به نقل از پایگاه لبنانی العهد، اقدامات تلافی جویانه ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه رژیم سعودی همچنان ادامه دارد. بر اساس این گزارش، ارتش ...

ڈیلی موشن

ارتباط با ما

ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ویب سائت http://www.shiitenews.org