حملات انتحاری داعش در شمال شرق سوریه؛ ۳۸ غیرنظامی کشته شدند

کیٹیگری سوریه
Wednesday, 03 May 2017


شیعیت نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی حملات انتحاری گروه تروریستی داعش به یک اردوگاه پناهندگان در شمال شرقی سوریه، دست‌کم 38 تن کشته و بیش از 30 تن دیگر مجروح شدند.

گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» (نزدیک به معارضان) اعلام کرد،‌ این حمله انتحاری از سوی 5 عضو داعش و با انفجار کمربندهای انتحاری در داخل و خارج از این اردوگاه انجام گرفت.

300 خانواده در این اردوگاه اسکان داشتند که در انتظار ورود به مناطق تحت کنترل «نیروهای دموکراتیک سوریه» بودند. این نیروها، ‌شامل شبه نظامیان کرد و عرب،‌ با پشتیباتی نیروهای آمریکایی در حال حمله به شهر الرقه،‌ پایتخت خودخوانده گروه داعش، هستند.

این اردوگاه در استان الحسکه سوریه و در نزدیکی مرزعراق قرار دارد.

به گفته سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه،‌ علیات انتحاری زمانی انجام شد که عناصر داعش و نیروهای دموکراتیک سوریه در نزدیکی اردوگاه در حال جنگ بودند.

در این ارتباط، ‌یکی از مقام‌های هلال احمر تصریح کرد، که حمله ساعت 4 بامداد به وقت محلی انجام شد.

«ناصر حاج منصور» یکی از مشاوران نیروهای دموکراتیک سوریه، گفت که گروهی از کشته شدگان در این حمله انتحاری از منطقه دیرالزور عراق به این اردوگاه پناه برده بودند.

گروه تروریستی داعش همچنین روز گذشته در حمله به یک پایگاه ارتش عراق در نزدیکی مرز این کشور با سوریه و اردن،‌10 سرباز را کشته است.

داعش پیش از آن، ‌با خمپاره و راکت به این پایگاه حمله کرده بود.

این حملات در شرایطی انجام شده اند که تروریست‌های داعشی در ماه‌های اخیر بخش قابل توجهی از سرزمین های تحت اشغال خود در عراق و سوریه را از دست داده‌اند.

پڑھا گیا 529 دفعہ

Leave a comment

اخبارفلسطین اشغالی

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

شیعیت نیوز ۔ محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، که به دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، به واشنگتن سفر کرده است، در کاخ سفید با وی دیدار کر...

مقالات

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

شیعیت نیوزنقل از شبکہ خبری ایلناواژه امنیت از دیرباز در تمامی مکاتب سیاسی و اعتقادی دارای اهمیت بسزایی بوده و همچنان نگاه تمامی دولتمردان در سراسر جها...

اخبار سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

شیعیت نیوز ۔ شهر آستانه، پایتخت قزاقستان، میزبان چهارمین دور مذاکرات میان معارضان و دولت سوریه به منظور پایان دادن به 6 سال جنگ در این کشور عربی است. ...

اخباریمن

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

شیعیت نیوز به نقل از پایگاه لبنانی العهد، اقدامات تلافی جویانه ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه رژیم سعودی همچنان ادامه دارد. بر اساس این گزارش، ارتش ...

ڈیلی موشن

ارتباط با ما

ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ویب سائت http://www.shiitenews.org