حزب الله: به نبرد با تروریست ها ادامه می دهیم

کیٹیگری لبنان
Wednesday, 19 April 2017


شیعیت نیوز ۔ شیخ قاووق که عصر روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت مرحوم شیخ حسن محمد نصرالله از عالمان مجاهد لبنانی در روستای «حولا» واقع در جنوب لبنان سخن می گفت، اظهار داشت: آمریکا بعد از تجاوز اخیر به سوریه، نتوانست این کشور را به زانو درآورد و موضع حزب الله و ایران و معادله نظامی میدانی در سوریه را تغییر دهد؛ از این رو بهترین پاسخ به این تجاوز آن است که جنگ تا ریشه کن ساختن النصره و داعش در سوریه ادامه یابد.
آمریکا روز جمعه گذشته در اقدامی یکجانبه به فرودگاه نظامی «الشعیرات» در سوریه حمله موشکی کرد.
به باور شیخ قاووق این اقدام آمریکا، «خواسته و هدف اسرائیل بود و با پول و تشویق های سعودی انجام گرفت.»
وی با بیان اینکه «سعودی آمریکا را به ادامه تجاوز به سوریه تحریک و تشویق می کند»، افزود: امروز نقاب از چهره ها کنار رفته است؛ کسانی که در سال 2006 اسرائیل را به تجاوز به لبنان تشویق کردند امروز همان ها آمریکا را به تجاوز تازه ای علیه سوریه تشویق می کنند. ما فراموش نکرده ایم که سعودی در سال 2006 بر روی شکست ما شرط بسته بود و اسرائیل را تشویق به نابودی شهر «بنت جبیل» و «حومه جنوبی بیروت» کرد؛ موضع گیری های سعودی همچنان مانند گذشته است و تغییری نکرده است.
شیخ قاووق نتیجه گرفت که سعودی و اسرائیل و آمریکا و داعش و جبهه النصره «همه در یک سنگر علیه سوریه مقاوم» جمع شده اند.
وی افزود: ما نیز به نوبه خود این نبرد را ادامه خواهیم داد, به ویژه اینکه حزب الله چه قبل از تجاوز آمریکا به سوریه و چه بعد از آن در میدان مقابله با النصره و داعش حضور داشته و دستخوش تغییر نخواهد شد. آینده این را ثابت خواهد کرد و پیروزی ها در انتظار ماست.
این مقام ارشد حزب الله در عین حال یادآور شد که این گروه همزمان با حضور در سوریه آمادگی کامل برای مقابله با رژیم صهیونیستی در مرزهای جنوبی لبنان با فلسطین اشغالی را دارد.
شیخ نبیل قاووق تجاوز آمریکا به سوریه را تهدید مستقیمی برای لبنان و حاکمیت ملی این کشور دانست و گفت: اگر یکی از این 59 موشک آمریکایی که از حریم هوایی لبنان عبور کرد به شهرها و روستاهای لبنانی اصابت می کرد چه اتفاقی می افتاد؟ آیا این خطر برای لبنان نیست؟ آیا لبنان یک کشور بدون حرمت و سیادت است که آمریکا بدون هیچ حساب و کتابی آن را زیر پا می گذارد؟
رابطه مستحکم حزب الله با جنبش امل و جریان ملی آزاد
شیخ نبیل قاووق در بخش دیگر سخنانش به تحولات داخلی لبنان و روند رایزنی ها درباره تدوین قانون جدید انتخابات این کشور نیز اشاره کرد و گفت: ما تلاش های خود برای دستیابی به توافق بر سر قانون انتخابات را ادامه خواهیم داد، قانونی که درستی و عدالت در نمایندگی را ضمانت کند.
او در عین حال برخی گروه های سیاسی لبنان را به «ماجراجویی و درجا زدن و مانور سیاسی» متهم کرد و گفت که آنها اهمیتی به سرنوشت کشور نمی دهند.
عضو شورای مرکزی حزب الله تاکید کرد که رابطه این گروه با متحدانش به ویژه جنبش امل و حزب جریان ملی آزاد ثابت و مستحکم است و بحث های مربوط به قانون جدید انتخابات نمی تواند خللی در آن وارد کند.
وی افزود: کسانی که به ایجاد فاصله و اختلاف بین حزب الله و متحدانش دل بسته اند چیزی جز شکست ناامیدی نصیبشان نخواهد شد.

پڑھا گیا 389 دفعہ

Leave a comment

اخبارفلسطین اشغالی

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

دیدار عباس با ترامپ در کاخ سفید

شیعیت نیوز ۔ محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، که به دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، به واشنگتن سفر کرده است، در کاخ سفید با وی دیدار کر...

مقالات

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک / گئزارش شبکہ ایلنا

شیعیت نیوزنقل از شبکہ خبری ایلناواژه امنیت از دیرباز در تمامی مکاتب سیاسی و اعتقادی دارای اهمیت بسزایی بوده و همچنان نگاه تمامی دولتمردان در سراسر جها...

اخبار سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

آستانه میزبان چهارمین دور مذاکرات سوریه

شیعیت نیوز ۔ شهر آستانه، پایتخت قزاقستان، میزبان چهارمین دور مذاکرات میان معارضان و دولت سوریه به منظور پایان دادن به 6 سال جنگ در این کشور عربی است. ...

اخباریمن

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

حمله توپخانه‌ای یمنی‌ها به مواضع سعودی/چند نظامی کشته و زخمی شدند

شیعیت نیوز به نقل از پایگاه لبنانی العهد، اقدامات تلافی جویانه ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه رژیم سعودی همچنان ادامه دارد. بر اساس این گزارش، ارتش ...

ڈیلی موشن

ارتباط با ما

ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ویب سائت http://www.shiitenews.org